„IDOL. Mikołaj Kopernik” – zeszyt interaktywny

by fajnyrodzic

Mikołaj Kopernik był człowiekiem renesansu, w pełnym tego określenia znaczeniu. Znamy go oczywiście jako wielkiego astronoma, ale nie wszyscy wiedzą, że był również powszechnie szanowanym lekarzem i duchownym, strategiem wojskowym, znał się na prawie, matematyce, ekonomii i tłumaczył także literaturę.

Ten interaktywny zeszyt ćwiczeń, kolejny z serii IDOL – książek interaktywnych dla dzieci w wieku szkolnym opowiadających o wielkich postaciach z historii, które wniosły cenny wkład do światowej nauki, kultury czy sztuki – to opowieść o niezwykłym życiu Mikołaja Kopernika. Książki te wydaje Wydawnictwo Widnokrąg.

Opowieść przeplatana jest zadaniami i rozbudzającymi ciekawość wyzwaniami kreatywnymi, dzięki którym czytelnik na chwilę może poczuć się jak wielki astronom i naukowiec. Przyznam, że na początku książka wydawała mi się dość sztywna, po kolejnych stronach przekonywałam się jednak do niej coraz bardziej. Dochodząc do strony, na której za zadanie dostajemy leczenie człowieka przy użyciu pijawek (przyklejamy pijawki do narysowanej postaci!), przekonałam się do niej ostatecznie.

Dotychczas w serii ukazały się tytuły: Idol. Maria Skłodowska-Curie oraz Idol. Frida Kahlo.

Może Ci się spodobać