Idol. Pola Negri Justyny Styszyńskiej

by fajnyrodzic

Gdy była dziewczynką, miała jedno marzenie – chciała tańczyć i występować przed publicznością. W dorosłym życiu stała się legendą polskiego i światowego niemego kina.

Dziś filmy z udziałem Poli Negri można znaleźć raczej w archiwach, niż na wielkim ekranie, a serca młodego pokolenia kradną blogerzy i youtuberzy… Ale są biografie, które warto zapamiętać. Nowa książka w serii „Idol” (o Koperniku pisaliśmy tutaj) zabiera młodych czytelników do czasów, w których po ulicach jeździły dorożki, na parkietach królował szalony taniec apasz, a w kinie do filmu przygrywał pianista.

Na czym polegał fenomen Poli Negri? Czy sukces zawdzięcza woli i sile charakteru, czy zadecydował szczęśliwy traf? Autorka daje szansę czytelnikowi na znalezienie własnej odpowiedzi na to pytanie. Pobudza wyobraźnię, opowieść przeplata z zadaniami i rozbudzającymi ciekawość wyzwaniami, dzięki którym czytelnik może poczuć się jak aktor lub reżyser, a także dowiedzieć się wiele na temat produkcji filmów i historii kinematografii. W książce są naklejki.

Może Ci się spodobać