Jak odpowiadać dzieciom na trudne pytania? Najprościej mówiąc!

by fajnyrodzic

Jak wiedzą wszyscy rodzice, trudne pytania mogą dotyczyć wszystkiego. Czy umrzemy? Gdzie poszła babcia po śmierci? Co to są pieniądze? Co to jest rak? Co to jest okres?

Kanał na YouTube „Najprościej mówiąc”

Odpowiedzi łatwe nie są, a najczęściej udzielamy tych odpowiedzi całymi latami, przykładem. Są jednak ludzie, którzy mogą być pomocni (dzięki Bogu!). Jeśli idzie o trudne pytania medyczne czy o ciele, mamy konkretnie na myśli znakomity kanał na YouTube „Najprościej mówiąc”, prowadzony przez studentów medycyny i lekarzy stażystów.
To właśnie na tym kanale zobaczyliśmy najlepiej chyba zrealizowane nagranie o tym czym jest okres.

Albo co to jest prostata. Albo co cukier robi z ciałem, a co robią papierosy. Albo co to jest rak (kilka nagrań, bo też nie ma czegoś takiego jak jeden rak, są dziesiątki? nowotworów, różnych pod względem przyczyn powstania, leczenia, zagrożenia dla życia itd.), jak organizm trawi (i dlaczego warto się dobrze odżywiać) i tym podobne.
Filmy są świetnie zrealizowane, zabawne, profesjonalne i przede wszystkim medycznie wiarygodne. Potwierdza to choćby tak, że branżowy portal lekarski, prestiżowy i wiarygodny, czyli „Medycyna Praktyczna”, sam zamieszczał u siebie nagrania z kanału „Najprościej mówiąc”.
Polecamy więc ten kanał jako znakomitą pomoc w odpowiadaniu na skomplikowane pytania, przy okazji przestrzegając, że na YouTube są setki filmów np. o tym czym jest okres, z czego wiele z nich przygotowują nie wykształceni lekarze, ale nastolatki uzbrojone w wiedzę z „Bravo” (jeśli w ogóle) – dlatego ostrzegamy, byście nie traktowali generalnie YouTube’a jako solidnego źródła wiedzy. Tej w serwisie nie brakuje, ale musicie bardzo świadomie decydować o tym co swoim dzieciom pokazywać, a czego nie. My na pewno możemy polecić „Najprościej mówiąc”.

Może Ci się spodobać