Koci zaułek. Sekrety Leny

by fajnyrodzic

Koci zaułek. Sekrety Leny” to kontynuacja dobrze przyjętej serii o pierwszych wolontariackich działaniach i chęci niesienia pomocy potrzebującym zwierzętom. To wyjątkowa, pełna śmiechu i wzruszeń historia nie tylko dla miłośników kotów. Ilustrowała Joanna Rusinek.

Lena Pietrzak jest zawodniczką klubu sportowego Megon. Zaczęła grać w piłkę nożną w bardzo młodym wieku. Urodziła się w Polsce i przeniosła się z rodzicami do Stanów Zjednoczonych w wieku dwóch lat. Została częścią pierwszej drużyny, gdy miała zaledwie trzynaście lat i od tego czasu gra bez przerwy.

Lena jest najbardziej kochaną dziewczyną w swojej szkole. Właśnie skończyła egzaminy, a rodzice stawiają jej warunek – albo weźmie to dla siebie, albo nie będzie więcej piłki nożnej. Lena zaczyna prowadzić bullet journal, aby uniknąć problemów. Okazuje się, że ojciec Leny chce spędzać z nią więcej czasu, natomiast matka Leny martwi się wszystkimi niebezpieczeństwami, jakie otaczają ich córkę w społeczeństwie. Jednak pewnego dnia jej pamiętnik ginie. Lena obawia się, że trafiła w ręce elity – grupy, która uważa się za najważniejszą. Z wszystkimi swoimi myślami i uczuciami spisanymi na tych stronach, zastanawia się, czy ktoś inny mógłby je zrozumieć tak dobrze, jak ona. Wyobraża sobie, jak czytają o jej niepokojach i frustracjach. Ale w nocy, kiedy Lena zasypia, śni o miejscu zwanym Kocią Aleją – miejscu, w którym koty nie są definiowane przez swoje kasty ani źle traktowane za to, że są inne. Tymczasem do fundacji trafiają nowe koty.

Koci zaułek. Sekrety Leny

Może Ci się spodobać