Kolejne części serii „Młodzi przyrodnicy” – „Co w trawie piszczy” oraz „Ptaki”

by fajnyrodzic

Konieczność pozostania w domu przypomniała nam, jak bardzo potrzebujemy codziennego kontaktu z naturą. Tego lata na nowo odkryliśmy otaczający nas świat. To idealny moment, aby zaszczepić w dzieciach przyrodniczego bakcyla i wprowadzić je w świat flory i fauny. Pomocne w poznawaniu przyrody będą książeczki z serii „Młodzi Przyrodnicy”.

Młodzi Przyrodnicy” to seria książeczek dla małych czytelników, z których dowiedzą się najważniejszych przyrodniczych faktów, poznają ciekawostki z życia flory i fauny, a także rozwiną w sobie pasję odkrywcy.

Właśnie premierę miały dwa kolejne tomiki serii pt. „Ptaki” oraz „Co w trawie piszczy”.

Tomy, „Co w trawie piszczy” oraz Ptaki poświęcone zostały życiu na łące i w lesie, a opowiedziane z perspektywy małej myszki oraz wilgi. Przeżyjemy wraz z nimi pierwsze dni po wyjściu z nory i gniazda, nauczymy się, kto jest ich wrogiem, a kto przyjacielem, a także poznamy rosnące wkoło rośliny i żyjące zwierzęta.

Przyrodnicze treści zostały podane w prostej formie, napisane łatwym do przeczytania i zrozumienia językiem, młody czytelnik nie będzie, więc miał problemu z przyswojeniem i zapamiętaniem informacji.

 

Poprzednie części podejrzycie tutaj:

 

Młodzi przyrodnicy – seria wydawnictwa Wilga

Zostań Młodym przyrodnikiem. W stawie | 6-8 lat, Wydawnictwo Wilga

 

Może Ci się spodobać