Korale Pyssla – IKEA

by fajnyrodzic

Szukasz zabawki, która pobudzi kreatywność Twojego dziecka? Koraliki Pyssla są naprawdę dobrym wyborem. Tworzenie unikalnych, kolorowych wzorów jest w ich przypadku bardzo proste i sprawia mnóstwo radości. Z koralików można również tworzyć biżuterię, nawlekając je na nitkę lub rzemyk.

Korale Pyssla Ikea

Jak to działa?

Koraliki stworzone są z tworzywa sztucznego, które można termoformować. Gdy na specjalnej formie dziecko ułoży wzór, wystarczy przykryć jego powierzchnię papierem do pieczenia i przejechać rozgrzanym żelazkiem po papierze. Wzór należy pozostawić do ostygnięcia i w tym czasie nie wolno naruszać jego struktury. Kiedy uznamy, że jest wystarczająco chłodny, nie pozostaje nic innego, jak cieszyć się pięknym obrazem.

Zrzut ekranu 2016-04-06 o 21.36.50

Dlaczego warto?

Koraliki Pyssla to doskonała forma zabawy dla dzieci, szczególnie tych z uzdolnieniami plastycznymi. Poza tym wspólne układanie wzoru może stać się świetnym sposobem na spędzenie ze swoją pociechą wolnego czasu.

Układanie koralików to bardzo dobry sposób na rozwinięcie u dziecka zdolności manualnych oraz wyćwiczenia jego koordynacji ręka-oko. Taka zabawa uczy malucha cierpliwości i pobudza kreatywne myślenie. Dziecko może tworzyć wzory według własnych upodobań lub też skorzystać z szablonów dostępnych do kupienia w osobnym zestawie. Produkt jest przeznaczony dla dzieci od lat 4.

Zrzut ekranu 2016-04-06 o 21.37.04Zrzut ekranu 2016-04-06 o 21.37.21Zrzut ekranu 2016-04-06 o 21.40.23

Może Ci się spodobać