Krakowski tramwaj wodny

by fajnyrodzic

Sezon wakacyjny tuż tuż. Postanowiliśmy więc sprawdzić jakie atrakcje oferuje nam miasto i… trafiliśmy na Krakowski Tramwaj Wodny! Inicjatywna od 2009 roku cieszy się dużą popularnością. Tegoroczny sezon rozpoczął się już początkiem maja i potrwa aż do września.

Krakowski Tramwaj Wodny

Tramwaj to tak naprawdę pływające łodzie mieszczące 12 pasażerów, przystosowane także do podróży osób niepełnosprawnych. Również rowerzyści nie napotkają problemów – śmiało można zabrać na pokład towarzyszący nam rower czy też podręczny bagaż.

Czy to alternatywa dla komunikacji miejskiej?

Ze względu na wspaniałe widoki, bliskość natury i niewielki ścisk – jak najbardziej. Jednak ze względu na strefę klimatyczną, w której się znajdujemy, tramwaj wodny odbywa swoje kursy jedynie w okresie letnim i kursuje na dwóch trasach.

Czas podróży w porównaniu do klasycznej komunikacji miejskiej jest nieco wydłużony, dlatego pasażerowie muszą mimo wszystko uzbroić się w cierpliwość. Zdecydowanie polecamy tą formę podróży po mieście osobom, które lubią niekonwencjonalne sposoby zwiedzania lub spędzania czasu, stawiają na ciszę, spokój i oryginalne zdjęcia.

Co zobaczymy?

Rejsy odbywają się na dwóch stałych trasach w obie strony. Pierwsza z nich to Galeria Kazimierz – Salwator, druga natomiast biegnie od zapory wodnej na Dąbiu aż do Tyńca. Wybierając pierwszy wariant wycieczki, na pokład możemy wejść co godzinę, siedem dni w tygodniu. Statek do klasztoru Ojców Benedyktynów w Tyńcu płynie tylko raz dziennie o godzinie 10:00 – warto o tym pamiętać.

Bilety

Ceny biletów w przypadku rejsu Galeria Kazimierz – Salwator to 10 zł za bilet normalny i 8 zł za bilet ulgowy, w przypadku drugiej trasy, która jest zdecydowanie dłuższa, zapłacimy za bilet normalny 30 zł a 25 zł za ulgowy. Wejściówki na rejs można kupić bezpośrednio u sternika wodnego tramwaju.

Może Ci się spodobać