„Nauka. To lubię” dr. Tomasz Rożek | 9-12 lat

by fajnyrodzic

„Nauka. To lubię” to wznowiona wersja niezwykle popularnej książki popularnonaukowej dr. Tomasza Rożka. Dedykowana jest ona wszystkim dzieciom, które nie przestają pytać, odkrywać i dociekać. To doskonały sposób na naukę poprzez zabawę.

Czy wydmy potrafią śpiewać? Od czego zależy kształt piorunów? Kto skonstruował najprecyzyjniejszy zegar na świecie? Dlaczego gorąca woda zamarza szybciej niż zimna?

„Nauka. To lubię” dr. Tomasz Rożek

„Nauka. To lubię” (Wydawnictwo Wilga) to wznowienie popularnonaukowej książki autorstwa znanego i cenionego dziennikarza dr. Tomasza Rożka. W każdym rozdziale młody czytelnik pozna odpowiedzi na najbardziej nurtujące go pytania dotyczące nauki. Autor opowiada o zjawiskach, z którymi spotykamy się zarówno na co dzień, jak i o tych zachodzących daleko w kosmosie, odległych o lata świetlne. Odsłania tajemnice, nad którymi badacze głowią się od dawna, ale prezentuje również najnowsze odkrycia uczonych. To jednak nie wszystko! Czytelnik znajdzie w niej również propozycje eksperymentów, które z łatwością można przeprowadzić w domowych warunkach. To świetna zabawa, a także nauka dla wszystkich ciekawych świata odkrywców, zarówno małych, jak i dużych.

Może Ci się spodobać