„Odetchnij od miasta. Podróże z dzieckiem” Tola Piotrowska

by fajnyrodzic

Bardzo instagramowa książka o fajnych miejscach wypoczynkowych w Polsce, przygotowana przez fotografkę. Autorka wraz z mężem i małym Gustawem odwiedziła urokliwe agroturystyki, pensjonaty i hotele w całej Polsce.

Efektem tych wypraw jest pełen zachwycających zdjęć poradnik, z którego możemy czerpać informację o pięknych miejscach, wartych odwiedzenia. W internecie, co prawda, znajdziecie te i podobne na takich stronach jak https://slowhop.com/pl/ , ale czasem dobrze je mieć pod ręką w formie książkowej. Jest to też fajna opcja na prezent.

„Odetchnij od miasta. Podróże z dzieckiem” Tola Piotrowska

Autorka nie tylko poleca przyjazne rodzinom miejsca, ale podpowiada też m.in. gdzie najlepiej zjeść i co w okolicy może zainteresować małych odkrywców. W książce znalazły się także wywiady z innymi mamami m.in. Magdaleną Kostyszyn (autorką bloga Chujowa Pani Domu).

Podzielona na pięć części książka z powodzeniem może pełnić rolę przewodnika. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Jest i agroturystyka w rozdziale „Las i łąki”, są domki i apartamenty „Nad morzem”, klimatyczne noclegi w pobliżu „Jeziora”, domy gościnne „W górach” i w końcu „Hotele”, w których można odpocząć w pięknym i kameralnym otoczeniu. Ta ostatnia część przypadnie do gustu szczególnie tym, którzy uwielbiają lokalny klimat, ale czasem potrzebują odrobiny luksusu w postaci masażu, zabiegu na twarz czy samotnego popływania w basenie.

Może Ci się spodobać