Nowe silent booki od Napitana Nauki

by fajnyrodzic

Aktywnie korzystamy z propozycji marki Kapitan Nauka. Spieszymy więc donieść, że pod koniec kwietnia wyszły dwa tzn. silent booki służące pobudzaniu wyobraźni, spostrzegawczości oraz umiejętności komunikacyjnych. Obie są też bardzo ładnie zilustrowane i wydane.

Pierwsza z książek bardziej przypadła do gustu naszej 5-letniej córce, która wciąż woli jeszcze rozwiązywać konkretne zadania/ zagadki, niż wymyślać własne.

“Mela i Kostek czyli zwykły dzień niezwykłych bliźniaków” Anastasiia Moshina

Spędź jeden dzień z Melą i Kostkiem i przekonaj się, dokąd prowadzą marzenia, gdy tylko puści się wodze fantazji. To idealna książka zarówno dla najmłodszych, jak i tych nieco starszych. Mela i Kostek to sympatyczne bliźniaki. Chociaż tak bardzo podobni, to jednak niesamowicie różni. Mają różne pasje, zainteresowania i temperament, ale łączy ich niezwykle bogata wyobraźnia. Dzięki niej ich światy czasem się przenikają, a efekty wspólnej zabawy bywają zaskakująco twórcze.

Mamy tutaj sporo konkretnych zadań do rozwiązania, głównie na spostrzegawczość, oraz kilka historyjek do wymyślenia np. o łazienkowym stworze. Na każdej rozkładówce jest jedna scena z dnia, a także polecenia aktywizujące i pomagające w opowiadaniu historii.

Adam Pękalski “Kosmiczne śledztwo Heweliusza Kwazara”

Druga propozycja jest z kolei faworytką naszego niemal 8-letniego syna, którego coraz częściej zniechęcają “za łatwe” zagadki, a który z upodobaniem opowiada własne, choć rzadko logiczne, historie.

Pewnego dnia do drzwi międzygalaktycznego prywatnego detektywa, Heweliusza Kwazara, puka zrozpaczona dziewczynka. Jej ukochanego pupila, sześcionogiego Psiula, porwali okropni złoczyńcy Złola! Detektyw Heweliusz pospiesznie zakłada swój sfatygowany prochowiec i wyrusza na poszukiwania zwierzaka. Nie wie jeszcze co go czeka…

W odczytaniu fabuły pomagają komiksowe, ilustracyjne dymki – wskazówki prowadzące głównego bohatera do celu. Jednocześnie pozostawia dziecku dużą dowolność w tworzeniu i opowiadaniu na jej podstawie własnej historii.

Na międzyplanetarnym szlaku poznasz roboty i pozaziemskie stworzenia, wśród nich Wielkiego Recykliniusza, znawcę śmieci wszelakich, zanurkujesz w otchłanie jeziora Tratrarak na letniskowej planecie Arkadia, wypijesz orzeźwiającą kosmoranżadę w barze na Drodze Mlecznej, odwiedzisz podwodne miasto Utopia na planecie Bul-bulo oraz przeżyjesz wiele innych pasjonujących przygód! Czy uda Ci się pokonać Najemnych Zbirów Złola? Czy odnajdziesz Psiula i bezpiecznie dostarczysz go do domu? Czy Złol zostanie pokonany?

Może Ci się spodobać