Filip, lis i magia słów

by fajnyrodzic

Nakładem Gdańskiego Wydawnictwa Psychologicznego ukazała się niedawno kolejna książka dr Elżbiety Zubrzyckiej pt. Filip, lis i magia słów z ilustracjami Klary Wicenty.

To już czwarty tom z serii przygód zajączka Filipa. Sami wcześniej czytaliśmy jeszcze “O zajączku Filipie, który ze strachu dokonał wielkich czynów”.

Na tę serię książek składają się opowieści o przyjaźni, poświęceniu i wierności, kierowane szacunkiem do świata i miłością do przyrody. I chociaż mnie osobiście te historie wydają się “rozwleczone” i naciągane, to nasze dzieci je lubią.

Filip, lis i magia słów

W tej części Filip staje się coraz bardziej samodzielny. Zapuszcza się w odległe rejony Wielkiego Lasu i poznaje rzeczy, o których lepiej było nie wiedzieć. Zaniepokojeni rodzice wprowadzają grę w JA JESTEM, licząc na to, że dobre słowa uchronią ich zajączki przed złym wpływem.

Pewnego dnia Filip znika i nikt nie wie, że wpadł w pułapkę. Sam jeden staje oko w oko ze swoim największym wrogiem. Kto lub co mu pomoże? Przyjaciele? Szczęśliwy zbieg okoliczności? Czy też wiara we własne możliwości wynikająca z magii dobrych słów?

Na końcu tej części zamieszczono wycinanki zwierzaków i pomysł na teatrzyk, a w dodatku pt. „Słowo do rodziców, wychowawców i nauczycieli” autorka podpowiada, w jaki sposób wykorzystać przygody bohaterów, by przekazać dzieciom w klasie ważne zasady i wartości.

 

Może Ci się spodobać