„Przekręt na van Gogha” – fajny kryminał dla nastolatków

by fajnyrodzic

Ja czytam tę książkę siedmiolatkowi i oboje dobrze się przy niej bawimy. Należymy do osób które często odwiedzają wystawy sztuki, dlatego sam temat intrygi bardzo nas interesuje. Żadna wiedza wstępna nie jest tutaj jednak wymagana, a sama akcja jest dynamiczna i wciągająca.

„Przekręt na Van Gogha” Deron R. Hicks

Narodowa Galeria Sztuki w Waszyngtonie. Samotny dwunastoletni chłopak siedzi na ławce. Nikt nie zwraca na niego uwagi. Nie pamięta kim jest, ani jak się tam znalazł. A już na pewno nie ma pojęcia, dlaczego ściga go grupa przestępców. Wie zadziwiająco dużo o sztuce i ta wiedza to jedyne, co łączy go z przeszłością – w niej tkwi klucz do rozwiązania zagadki.

Jedyna osoba, której może zaufać to poznana w nietypowych okolicznościach dziewczyna – Camille. Oboje, usiłując poskładać w całość skrawki wspomnień bohatera, odkrywają szajkę fałszerzy dzieł sztuki. Czy dwójce nastolatków uda się powstrzymać przekręt stulecia?

W miarę, jak toczy się opowieść, a kolejne elementy układanki wskakują na swoje miejsca, czytelnik, skanując kody QR, może zobaczyć dzieła autorstwa Vincenta van Gogha, Claude’a Moneta, Edgara Degasa, Hansa, Holbeina Młodszego, Rembrandta van Rijn, Johannesa Vermeera, Paula Gaugina, Giovanniego Paniniego oraz Leonarda da Vinci, o których jest mowa w książce.

Książkę znajdziecie tutaj: http://www.wydawnictwo-widnokrag.pl/produkt/przekret-na-van-gogha/

Może Ci się spodobać