Zestawy kart od wydawnictwa Sierra Madre: Gotuj z dzieckiem, Czaruj z dzieckiem, Eksperymentuj z dzieckiem

by fajnyrodzic

Jeżeli szukasz ciekawych sposobów na niespotykaną dotąd formę zabawy z dzieckiem, to idealną propozycję posiada wydawnictwo Sierra Madre. Trzy serie stanowiące zestawy tematyczne: „Gotuj z dzieckiem”, „Czaruj z dzieckiem” oraz „Eksperymentuj z dzieckiem” to sprawdzone sposoby na wspólne spędzenie czasu, będącego połączeniem zabawy i nauki.

Trzy propozycje na spędzenie czasu z dzieckiem

Każda gra składa się z zestawu kart, na których wypisane są potrzebne narzędzia lub składniki do wykonania określonych zadań. Czy to w kuchni, czy w domowym laboratorium lub kąciku magika – każde z tych miejsc jest idealne do wykorzystania propozycji zawartych w poszczególnych zestawach. Na kartach widnieją kolorowe i atrakcyjne wizualnie obrazki, które zachęcają malucha do gotowania lub eksperymentowania. Te 3 zestawy kart od wydawnictwa Sierra Madre pozwolą zaciekawić dziecko otaczającym je światem, a do tego nauczą je wielu praktycznych umiejętności.

Gotuj z dzieckiem

Wspólne przygotowywanie posiłków to idealna lekcja współpracy dla malucha. Przepisy opracowane w tym zestawie są dopasowane do możliwości najmłodszych. Wszystkie zostały dopasowane tak, aby dania były wartościowe energetycznie, a tym samym już od najmłodszych lat uczyły pozytywnych nawyków żywieniowych. Kolorowe i ciekawie podane posiłki zachęcą do jedzenia nawet najbardziej wybrednego malucha. W zestawie znajdują się przepisy na przystawki, dania obiadowe oraz desery. Dla najmłodszych będą stanowiły dużą frajdę, natomiast zabiegani rodzice mogą korzystać podwójnie, na jednoczesnym przygotowaniu posiłku połączonego z zabawą z dzieckiem.
Wspólne gotowanie to również dobra okazja, aby wprowadzić dziecko w świat smaków i zapachów. Natomiast odmierzanie składników to ciekawa, a przede wszystkim praktyczna lekcja do wprowadzenia podstaw arytmetyki, proporcji oraz odmierzania. Maluch musi również zadbać o organizację pracy i pamiętać o czasie, a także ustalić kolejność wykonywania poszczególnych czynności.
Gotuj z dzieckiem

Czaruj z dzieckiem

Sztuczki i triki proponowane w tym zestawie zostały opracowane przez profesjonalnego iluzjonistę, poza tym posiadają one określony stopień trudności. To doskonała forma zabawy dla dziecka, które dzięki zdobytej wiedzy oraz umiejętnościom urządzać pokazy w gronie rodziny lub rówieśników. Wszystkie triki opierają się na prostych zasadach i opierają się na wykorzystaniu przedmiotów, które każdy z nas posiada w domu. W trakcie nauki zagadnień z zakresu sztuki iluzji nasza pociecha rozwija jednocześnie swoje umiejętności na polach takich jak kreatywność, pamięć oraz wyobraźnia. Natomiast aranżowanie występów, podczas których dziecko wykaże się swoimi zdolnościami sprawi, że publiczne wystąpienia będą mu przychodziły w przyszłości z większą łatwością.

Czaruj z dzieckiem

Eksperymentuj z dzieckiem

Ta najnowsza część zestawów kart od Sierra Madre stanowi idealne wprowadzenie dziecka w otaczający go świat, przy jednoczesnym pokazaniu reguł panujących w naukach ścisłych, takich jak biologia czy chemia. Zestaw kart pozwala zaciekawić malucha różnymi zagadnieniami naukowymi oraz sprawi, że sam będzie szukał odpowiedzi na nurtujące go pytania. Mały odkrywca zyska pasję do nauki, a także wiele przyswoi wiele przydatnych informacji.
Podczas przeprowadzania poszczególnych eksperymentów rozwijają się takie umiejętności jak kreatywność oraz nieszablonowe myślenie. Poza tym przy wspólnej zabawie rodzic staje się prawdziwym mentorem, który odpowiada za wyjaśnienie maluchowi procesów zachodzących w trakcie eksperymentu.

Eksperymentuj z dzieckiem

Może Ci się spodobać