Chusty do noszenia niemowląt – rodzaje

by fajnyrodzic

Chusta do noszenia dzieci to gwarancja stałego kontaktu z maluszkiem oraz wygoda dla rodzica, który dzięki temu posiada wolne ręce. Dobór chusty powinniśmy uzależnić od tego, jaki styl noszenia dziecka najbardziej nam odpowiada.

Rodzaje chust do noszenia dziecka

Najbardziej proste konstrukcje to chusty typu pouch dedykowane do noszenia dziecka na jednym ramieniu. Cechują się brakiem regulacji oraz nie rozkładają równomiernie ciężaru dziecka, przez co muszą być idealnie dopasowane do opiekuna noszącego dziecko. Modelem chusty na jedno ramię, która umożliwia już odpowiednie operowanie rozmiarami nosidła, jest chusta kółkowa. Jej najważniejszym elementem są umieszczone na jednym końcu kółka, wykonane najczęściej z wysokiej jakości twardego plastiku. Przeplata się przez nie długi pas materiału, dzięki czemu możliwa jest regulacja jej długości.
Z kolei chusta krótka związana pozwala nam na większą swobodę w wyborze miejsca, na którym chcemy nosić dziecko. Można je umieścić na brzuchu, biodrze lub na plecach. Dziecko można również nosić w specjalnym nosidle na jedno ramię, przypominającym w swym kształcie kołyskę, w której maluch może przyjąć dość swobodną pozycję.
Jeżeli planujemy dłuższą wycieczkę, lepiej jest zdecydować się na model, który rozprowadza ciężar maluszka w sposób równomierny. Do najbardziej uniwersalnych należy chusta długa wiązana, która ma aż pięć metrów długości. Za jej pomocą można nosić dziecko w naprawdę wielu pozycjach, a także wykorzystać ją w roli kocyka czy hamaka. Większe dzieci poleca się umieszczać w nosidłach z chust umieszczanych na plecach, takich jak Mei Tai lub Podaegi, a także w modelach ergonomicznych, które zapewniają wygodę zarówno dla rodzica, jak i dla pociechy.

Może Ci się spodobać