Zabawa w odgrywanie ról, czyli „Mamo, jaką chcesz sałatkę?”

by fajnyrodzic

Po otrzymaniu propozycji współpracy od sklepu internetowego MaxiZabawa.pl, przy wyborze zabawek kierowaliśmy się oczywiście zainteresowaniami naszych dzieci. W tym sklepie znajdziecie zresztą wiele uroczych i dobrze zaprojektowanych produktów.

Zestaw sałatkowy marki Sevi

Nasz syn (poza obserwowaniem przyrody) lubi też gotować. Albo raczej wciąż udawać, że gotuje. Można (a nawet należy) traktować te zabawy jako wprawy w rzemiośle. Zestaw sałatkowy od Sevi bardzo przypadł mu do gustu i jednocześnie doskonale uzupełnił nasze półki o zdrowe, choć drewniane, półprodukty.
Zabawki kuchenne generalnie sprawiają dzieciom dużo frajdy, więc jako prezenty można je rozdawać niemalże w ciemno.

Ten sałatkowy komplet składa się z 33 drewnianych i filcowych elementów, stylowej miseczki ze sztućcami do mieszania zawartości oraz przypraw.

 

 

 

Włoska marka Sevi to najstarsza marka drewnianych zabawek w Europie. Została założona w 1831 roku w Ortisei przez rodzinę Senonerów. Od 1998 roku Sevi jest częścią popularnej na całym świecie firmy Trudi, która przyczynia się do zachowania tradycyjnej jakości zabawek i podkreśla rangę “Made in Italy” na całym świecie.

Firma Sevi od zawsze była znana i ceniona za typowe włoskie wzornictwo, ostrożne przetwarzanie surowca w połączeniu z dbałością o innowacje. Zabawki są projektowane z myślą o rozrywce i edukacji dzieci w każdym wieku.

 

Lalka Stella marki Manhattan Toy

Naszą córkę z kolei, od dłuższego czasu fascynują bobasy. Zamierza nawet napisać list do Św. Mikołaja z prośbą o “prawdziwego(!) dzidziusia”.

To dlatego wybraliśmy dla niej pachnącą lalkę Stella marki Manhattan Toy.

Ta słodka pluszowa lalka, po przytuleniu uwalnia delikatny, lawendowy zapach. Świetnie sprawdzi się zarówno podczas zasypiania jak i codziennych zabaw.

Zestaw zawiera lalkę w pluszowych śpioszkach oraz akcesoria: smoczek (na magnes), butelkę (na magnes), książeczkę oraz małego misia.

 

Zabawa w odgrywanie ról

Odgrywanie codziennych czynności, które wykonują dorośli jest bardzo ważne nie tylko dla rozwoju kreatywności i wyobraźni dzieci. Takie zabawy mogą spełniać funkcję terapeutyczną: rozładowywać emocje, nabierać pewności siebie oraz dystansu do z pozoru stresujących sytuacji.

Jest to też doskonały sposób na rozwijanie nowych umiejętności i szybsze usamodzielnianie się. Nie mówiąc już o lekcji empatii i lepszego rozumienia zasad funkcjonowania świata, a przez to poczucie większego bezpieczeństwa.

Może Ci się spodobać