Zabawki Melissa and Doug

by fajnyrodzic

Producenci zabawek prześcigają się w wymyślaniu nowych edukacyjnych i rozwojowych zabawek. Prym w tej kategorii wiedzie firma Melissa and Doug, które oferuje szeroką gamę nie tylko edukacyjnych, ale także naturalnych, tworzonych z drewna zabawek. Internetowy sklep Nefere.pl posiada w swej ofercie właśnie zabawki tej marki. Przyjrzyjmy się im bliżej.

Drewniane zabawki rozwojowe

Melissa and Doug kładzie nacisk przede wszystkim na zabawki rozwojowe. To właśnie ich znajdziecie w ofercie producenta najwięcej. Przede wszystkim są to akcesoria, które pomagają w rozwoju motorycznym dzieci. Kształtują paluszki, odpowiedni chwyt, uczą koordynacji oko-ręka. Dlatego też zabawki te są przemyślane, a nad ich opracowaniem pracuje sztab specjalistów. Coś, co wydaje się na pierwszy rzut oka zupełnie prostym „urządzeniem”, jest tak naprawdę dokładnie i szczegółowo opracowane, by wspomagać rozwój dziecka. Do najciekawszych należą m.in.: Domki z kluczami. Są to niewielkie budynki, które posiadają zamontowane różnego rodzaju zamki, dzwonek i małe ludziki. Do zestawu dołączone są klucze. Dzieci uczą się dopasowywać klucze do zamków, rozpoznawać kształty. Jest to świetna zabawa, która pozwala poznawać także funkcjonowanie dorosłego świata.

Gry zręcznościowe na świeżym powietrzu oraz labirynty

Producenci zabawek wiedzą, jak ważna jest w dzisiejszych czasach zabawa na świeżym powietrzu. Również Melissa and Doug o tym nie zapomina, dlatego w ofercie tego producenta znajdziecie szereg zabawek dostosowanych do zabaw w ogrodzie, parku czy na placu zabaw. One także spełniają funkcję motorycznego rozwoju. Do tego typu zabawek należą m.in.: rakietki. Jest to połączenie świetnej zabawy z nauką koordynacji. Ponadto jest to także gra zespołowa, w którą grać możecie wraz z dziećmi. Niesie to wiele korzyści, uczy wspólnego spędzania czasu nie tylko z rodzicami, ale także z rówieśnikami. Równie ciekawymi i bardzo rozwojowymi zabawkami są labirynty. Te z kolei zabawki łączą naukę umiejętności fizycznych z myśleniem logicznym. Aby przejść labirynt, należy poruszyć nie tylko rękoma, ale także trochę pogłówkować.

Wszystkie opisane wyżej zabawki i wiele więcej znajdziecie na stronie sklepu internetowego Nefere. Naturalny materiał, jakim jest drewno, bardzo dobrze wpływa na najmłodszych, którzy obcują z ciepłym materiałem o ciekawej strukturze. Jest to korzystniejsze niż zabawki z plastiku czy innych sztucznych materiałów. Odwiedźcie stronę Nefere i sprawdźcie sami, co jeszcze oferuje Melissa and Doug.

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem Nefere.pl – zabawki dla Twojego dziecka!

Może Ci się spodobać