La Cucaracha – Bestsellerowa gra od Ravensburger‎

by fajnyrodzic

Gra La Cucaracha to bardzo ciekawa forma rozrywki przeznaczona dla dzieci oraz dorosłych. Liczą się w niej zarówno spryt, jak i umiejętność logicznego myślenia. Gra polega na złapaniu tytułowego karalucha uciekającego po planszy symbolizującej kuchnię. Karaluch porusza się labiryntami zbudowanymi przez plastikowe sztućce, których ułożenie zależy od rzutów kostką, jakie wykonują gracze. Wygrywa ta osoba, która pierwsza złapie szkodnika przynajmniej pięć razy.

Rozwój poprzez zabawę

La Cucaracha wzbudza prawdziwe emocje i stanowi źródło niekończącej się rozrywki. Dołączony do gry specjalny niewielki robot porusza się jak prawdziwy karaluch, jest zwinny i szybki, dzięki czemu stanowi dla dzieci prawdziwe wyzwanie. Dzieci uwielbiają gry, w których wykorzystuje się różnego rodzaju elektroniczne elementy, dlatego La Cucaracha całkowicie pochłania ich uwagę. Ponadto gra nie pozwala nudzić się choćby przez chwilę – nawet najmniejsza chwila nieuwagi może odebrać szansę na zwycięstwo.
W grze może brać udział od 2 do 4 osób, co czyni z niej wspaniałą okazję do zaproszenia innych dzieci do wspólnej zabawy. Rodzinne rozgrywki również dostarczają dużej ilości emocji i stanowią dobry sposób na spędzenie czasu razem. Poza tym La Cucaracha jest świetną metodą na wypracowanie umiejętności myślenia strategicznego i polepszenie refleksu. Chociaż gra jest bardzo dynamiczna, to jej zasady są dość proste do opanowania. Dlatego w rozgrywce mogą brać udział nawet dzieci w wieku pięciu lat.

Może Ci się spodobać