Pixerstick – samoprzylepne tapety

by fajnyrodzic

Decyzja o remoncie jest zawsze trudna. Na szczęście nie każde odświeżenie wyglądu pokoju dziecka musi oznaczać rewolucję. Czasem wystarczy bardzo prosty zabieg. Może nawet nie ma potrzeby odsuwania wszystkich mebli? Położenie tapety na jednej tylko ścianie może w zupełności wystarczyć. Przedstawiamy Wam tapety od Pixers!
Wybór wzorów w katalogu polskiej firmy Pixers zachęca do spróbowania. Możemy zdecydować się na któryś spośród bardziej tradycyjnych motywów, albo tych zaprojektowanych specjalnie dla dzieci. Pokój z łatwością zamienimy w zimowy las, dżunglę albo przestrzeń kosmiczną. Zdecydowanie królują jednak zwierzątka. Dla nieco starszych znajdą się młodzieżowe napisy, komiksowe dymki i designerskie figury geometryczne. Na pewno odszukamy coś, co zadowoli gusta naszych dzieci.


Tapeta jest samoprzylepna, więc klej i pędzel nie są potrzebne. Jeśli operacja nie uda się za pierwszym razem i pojawią się bąble, płótno można zawsze ściągnąć i położyć ponownie. Trzeba tylko pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Wyklejać zaczynamy zawsze od góry, a wygładzamy od środka do zewnątrz. Warto też przed rozpoczęciem pracy sprawdzić dokładnie gładkość ściany. Może się okazać, że przyda się papier ścierny.

Tapetować można nie tylko ściany, ale także na przykład starą, wyblakłą szafę. W ten sposób możemy przedłużyć jej żywot chociaż o kilka lat. To już zabieg nieco trudniejszy, wymagający wycinania, dociskania i większej ilości prób. Rezultat może jednak wyglądać zaskakująco i efektownie. Miejmy na uwadze, że naklejanie tradycyjnej tapety samodzielnie może być dość wymagającą pracą i lepiej, gdybyśmy kogoś poprosili o pomoc. W przypadku tapet Pixers nie ma takiej konieczności.

Producent przekonuje, że zabrudzoną tapetę wystarczy przetrzeć suchą ściereczką i nic nie wskazuje na to, żeby było inaczej. Materiał jest trwały, ale także całkiem przyjemny w dotyku. Ponadto można go pokryć laminatem, który znacznie przedłuży jego trwałość. Maksymalna szerokość pojedynczego arkusza wynosi 146 centymetrów. Można również skalować wzór, dzięki czemu jego rozmiar zawsze będzie dopasowany do naszych upodobań – albo upodobań naszych dzieci.

Może Ci się spodobać