Spacerownik Warszawski – Mikro-wyprawy nad Wisłę i nie tylko

by fajnyrodzic

Dzisiaj piszemy ze świetną wiadomością dla mieszkańców Warszawy i okolic! Oto powstała warszawska wersja najlepszego spacerownika po półdzikiej przyrodzie miejskiej, na jaki się natknęliśmy.

O krakowskim przewodniku po ścieżkach edukacyjno-przyrodniczych pisaliśmy już kiedyś (https://www.fajnedziecko.pl/spacerownik-rodzinne-spacery-przyrodnicze-krakowie/), a niedawno w nasze ręce wpadł spacerownik dla dużych i małych odkrywców natury „Mikro-wyprawy nad Wisłę i nie tylko”.

Warszawski spacerownik przedstawia 7 tras i robi to w podobnym stylu, także graficznym (bardzo dobrym!), do spacerownika krakowskiego. Możecie więc odwiedzić dziki Mokotów, kępę Wieloryb w Wawrze, okolice jeziora Czerniakowskiego, Skaryszak, Wawer. Każda trasa zaopatrzona jest w mapę z oznaczonymi miejscami, w których można np. spotkać dzięcioły, ślady po dzikach, zające, żaby, szczególnie piękne drzewa. Każda strona zawiera także informacje dodatkowe, np. rysunki owadów z ich nazwami, zdjęcia, rysunki i opisy tropów.

Oczywiście podobieństwo warszawskiego spacerownika do krakowskiego nie jest przypadkowe: oba stworzył Kasper Jakubowski: koncepcję i opracowanie graficznie. Nie zrobił tego sam, pomagali mu m. in. Małgorzata Łaciak, Olena Zapolska, Olga Maj, Anna Warzyńska.

Nie jesteśmy pewni jak można zdobyć warszawski spacerownik (krakowski był rozdawany w wielu miejscach, z pewnością jednak jeśli zgłosicie się do wydawców, czyli Zarządu Zieleni m. st. Warszawy i Fundacji Dzieci w Naturę, pomogą Wam zdobyć Wasz egzemplarz. Co bardzo Wam polecamy, bo z krakowskiego, który mamy już od dwóch lat, wciąż korzystamy (a kiedy odwiedzimy Warszawę, z pewnością zabierzemy dzieci na którąś z tras „Mikro-wypraw”).

Może Ci się spodobać