Wyprawka dla dziecka do szpitala

by fajnyrodzic

Przygotowanie szpitalnej wyprawki dla noworodka nie jest łatwe szczególnie dla mam, które spodziewają się pierwszego dziecka. Nie do końca wiadomo co będzie przydatne, a jakich rzeczy nie warto zabierać do szpitala, bo dostaniemy je na miejscu.
Najważniejsza podczas pakowania jest dobra organizacja. Dla zapewnienia sobie psychicznego komfortu, dobrze jest kupić niektóre rzeczy wcześniej. Przydadzą się ubranka: bawełniane body, pajacyki, śpioszki i kaftaniki, bawełniane czapeczki oraz skarpetki. Równie ważny okazuje się kocyk do owijania niemowlaka lub stabilizujący rożek.

Przez początkowe dni noworodek potrzebuje głównie jedzenia i ciepłego miejsca do spania. Trzeba także zadbać o odpowiednią pielęgnację. Dlatego w torbie z wyprawką należy przewidzieć miejsce na pieluszki jednorazowe (najmniejszy rozmiar), maść na odparzenia (najlepiej Sudocrem lub Bepanthen), chusteczki nawilżające oraz ciepły, miękki ręcznik – najlepiej z kapturem.

Ilość rzeczy zabieranych do szpitala zależy od tego, jaki poród jest planowany. W przypadku kobiet rodzących siłami natury przewiduje się 2-3 dni pobytu w szpitalu, po porodzie cesarskim cięciem trzeba planować minimum 4 dni. Oczywiście, nigdy nie wiadomo, co może się wydarzyć, dlatego warto wziąć dodatkowe zestawy ciuszków i spokojnie cieszyć się pierwszymi, wspólnie spędzanymi chwilami.

Może Ci się spodobać