Wyprawka dla niemowlaka

by fajnyrodzic

Młodzi rodzice są zazwyczaj niezwykle podekscytowani i rozentuzjazmowani na myśl o własnym dziecku, które niebawem przyjdzie na świat. To samo dotyczy babć, wujków i najbliższej rodziny. Członkowie rodziny kupują pluszaki, grzechotki i inne zabawki, choć w rzeczywistości dziecko na pierwszym etapie życia potrzebuje zupełnie innych przedmiotów, w które warto zaopatrzyć się jeszcze przed narodzinami.

Każdy rodzic chciałby dać swojemu dziecku to, co najlepsze. Dlatego wyprawka dla noworodka powinna być przemyślana. Dzięki temu zaoszczędzimy sporo nerwów i… pieniędzy. Najważniejszą rzeczą, przed udaniem się do sklepu, jest sporządzenie listy planowanych zakupów. Warto zaopatrzyć się przede wszystkim w podstawowe artykuły: ubranka, pieluszki (na początek dobre są pieluszki Bella z wgłębieniem na pępek – zapobiega podrażnieniom skóry i przyspiesza proces gojenia) i kosmetyki do pielęgnacji.

pieluszki bella happy z wgłębieniem na pępek

Kupowanie ubranek jest mocno uzależnione od pory roku, w której maluszek przychodzi na świat. Niezależnie od tego warto nabyć pajacyki, śpioszki, body z krótkim lub długim rękawem (zależy od pory roku) i kaftaniki (czyli bluzeczki, najlepiej zapinane z przodu na rzepy) oraz kombinezon na chłodniejsze dni. Przydadzą się także skarpetki, najlepiej bezszwowe i nieuciskające. Warto pomyśleć także o otulaczu, bądź rożku do spania.

Kosmetyki dla niemowlaka powinny być dobierane bardzo ostrożnie. Najlepiej wybierać produkty z oznaczeniem “newborn”, nieperfumowane i przeznaczone do skóry wrażliwej. Najważniejszy jest kremik (u nas sprawdzał się Bepanthen) oraz chusteczki nawilżane. Do kąpieli polecamy Emolium.

Na początku, gdy noworodek niemal każdą chwilę będzie spędzał z mamą, nie jest konieczne adaptowanie odrębnego pokoju i urządzanie go od podstaw. Oprócz kupienia najpotrzebniejszych rzeczy, przed narodzinami można pomyśleć także o przygotowaniu łóżeczka, zakupie wanienkiwózka oraz nosidełka (często stanowi jeden z modułów wózka). Dzięki temu mama będzie mogła wrócić z pociechą do domu i być pewna, że wszystko jest gotowe na przyjęcie nowego członka rodziny.

Może Ci się spodobać